Ogrody zimowe

Expert Ogrody Zimowe Warszawa

Od 1992 roku naszym głównym produktem są ogrody zimowe wykonywane w systemach Aluprof. W systemie tym posiadamy atest:

Autoryzowanego producenta konstrukcji aluminiowych w systemach Aluprof

Doskonałe w swoim kształcie i wykonaniu konstrukcje ogrodów zimowych i zadaszeń są idealnym uzupełnieniem państwa przestrzeni życiowej. Nie tylko chronią przed wiatrem i złą pogodą, lecz są również prawdziwą ozdobą.

Wystrój i wykonanie możliwe są w wielu wariantach, mogą być indywidualnie dopasowane do państwa gustu. Poprzez wysokowartościowe materiały oraz solidną obróbkę jest to oferta o pierwszoklasowej jakości. Aluminium jest doskonałym produktem w zakresie zadaszeń na wolnym powietrzu.

Ogrody sezonowe

wiatrochronne i deszczochronne

Są to lekkie konstrukcje ważące kilkaset kilogramów – szkielet tworzą profile wypełnione pojedynczym szkłem lub płytami z litego poliwęglanu. Taka przegroda nie jest barierą cieplną, więc we wnętrzu ogrodu trudno utrzymać zimą dodatnią temperaturę. Wprawdzie w słoneczny dzień przestrzeń ogrodu dość mocno się nagrzewa, ale przez liczne szczeliny wpada mnóstwo zimnego powietrza. W takim ogrodzie można trzymać rośliny uprawiane w donicach na tarasie, zapewniając im nieco lepsze warunki zimowania niż na zewnątrz. Wnętrze ogrodu nie nadaje się natomiast na miejsce wypoczynku w mroźne i wietrzne zimowe wieczory. Niewątpliwą zaletą sezonowego ogrodu jest niewielki ciężar konstrukcji – bez specjalnych przygotowań można nią zabudować istniejący taras, a nawet balkon.

Ogrody zimowe całoroczne

To one tak naprawdę zasługują na miano ogrodów zimowych, bo można z nich korzystać nawet w mroźne dni. Konstrukcja profili i szklenie szybami zespolonymi wypełnionymi argonem zapewniają niski współczynnik przenikania ciepła oraz dobrą szczelność na przenikanie wody opadowej i wiatru. Dzięki temu klimat we wnętrzu ogrodu jest podobny do panującego w pozostałych pomieszczeniach. Szyby przesądzają jednak o masie konstrucji – ogród o powierzchni 20 m2 waży średnio 1,5-2 t, a to oznacza, że wymaga solidnego podparcia. Niewłaściwe przygotowanie podłoża lub jego zły stan techniczny mogą prowadzić do rozszczelniania konstrukcji i pękania szyb (zwłaszcza w dachu). Dlatego całoroczne ogrody nie mogą być wznoszone jako zadaszenia balkonów opierane o ogrodzenie czy dostawiane do wystających części budynku. Wymagają mocnych fundamentów i trwałego połączenia ze ścianą. Najlepiej, jeśli konstrukcję stawia się razem z budynkiem, ale jeśli ze względów finansowych nie można tego zrobić od razu, warto przynajmniej przygotować pod nią miejsce. Płyta fundamentowa może przez pewien czas służyć jako letni taras.

Ogrody energooszczędne

Budując je stosujemy te same zasady, którymi kierujemy się przy produkcji okien. Dbamy o energooszczędność wyrobów oraz o zminimalizowanie nakładów pracy i kosztów podczas ich konserwacji. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych okien możemy zaoszczędzić wiele pieniędzy na ogrzewaniu naszego ogrodu.

Zimowe ogrody pasywne

Liczne przeszklenia to nie tylko chwilowa moda, ale także sposób na to, by nadać budynkowi lekkości oraz przestrzenności. Dzięki zastosowaniu w projekcie okien pasywnych nie trzeba wybierać pomiędzy przeszkleniami, a energooszczędnością.

Warto jednak wybierać mądrze, a w tym celu niezbędne będzie zapoznanie się z parametrami różnych systemów. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na współczynniki Uf i Uw, które określają stopień izolacyjności termicznej.